طراحی لندفیل بهداشتی- مهندسی طراحی لندفیل بهداشتی- مهندسی

طراحی لندفیل بهداشتی- مهندسی

image

طراحی‌لندفیل بهداشتی-مهندسی

استفاده از لندفیل های بهداشتی- مهندسی جهت دفن پسماند در آخرین مرحله مدیریت انواع پسماندها از حساسیت ویژه ای برخوردار است.

بنابرتعریف صحیح از کاربرد لندفیل، پسماندهایی که امکان استفاده مجدد، بازیافت، استحصال انرژی را به همراه ندارند، ناگزیر در لندفیل های بهداشتی - مهندسی دفن خواهند شد. البته این فرآیند که خود یکی از روش های اصلی مدیریت پسماند در دنیاست نیاز به دانش فنی و مهارت بالایی در کلیه مراحل طراحی، اجرا، بهره برداری و تکمیل خواهد بود. متخصصان و اساتید دانشگاهی فعال در شرکت دانش بنیان ایده گران سورن آب، سال ها به عنوان مشاور، ناظر و طراح لندفیل های بهداشتی- مهندسی در ایران فعالیت داشته و از تجربیات ساخت و احداث لندفیل از کشورهایی نظیر کانادا، اتریش، آلمان و یونان بهره مند شده اند.
کلاس های لندفیلی که این مجموعه قادر به ارائه آن به گروه های مختلف در کشور خواهد بود شامل موارد زیر می باشد:

 

 

ردیف

کلاس لندفیل

شرح

1

کلاس 1

این نوع لندفیل ها دارای فاکتور ایمنی (SF) بسیار بالایی بوده و امکان آلودگی آب و خاک در آن بسیار تقلیل یافته و به صفر نزدیک خواهد شد. این نوع مطابق با استاندارهای اروپایی ساخته شده و جامع ترین و ایمن ترین حالت ایمنی لایه ها و طراحی ما محسوب می شود.

موارد کاربرد: مناطق با آب و هوای مرطوب، بالا بودن سطح آب زیرزمینی، بافت های سنگین خاک

2

کلاس 2

در این نوع لندفیل ها که به طور اختصاصی برای پسماندهای ویژه (صنعتی، پزشکی) ساخته می شود، استانداردهای بالایی رعایت شده و تمام گزینه های لندفیل بهداشتی و مهندسی در آن رعایت خواهد شد.

موارد کاربرد: مناطق با آب و هوای معمولی، پایین بودن سطح آب زیرزمینی (بیش از 10 متر)، بافت های متوسط خاک

3

کلاس 3

این لندفیل ها به منظور امحای پسماندهای عادی و شهری بیشتر مورد استفاده قرار می­گیرند. همچنین امکان امحا و دفن پسماندهای بی خطر شده پزشکی در آن به تفکیک سلولی وجود خواهد داشت.

موارد کاربرد: عموم شهرداری ها و محل های دفن پسماندهای شهری

 


مشخصات لندفیل های سورن آب:
ما در کلیه مراحل طراحی، اجرا و بهره برداری از لندفیل های بهداشتی، چند قانون و استاندارد را بطور پیش فرض در نظر خواهیم گرفت. این قوانین ما را در ارائه خدمات با کیفیت، پیشگام نموده است. ما معتقدیم که سلامتی افراد و محیط زیست بالاترین ارزش محسوب می شود. بنابراین حفظ این دو نعمت را سرلوحه کار خود قرار می دهیم. یک لندفیل بهداشتی- مهندسی بایستی حائز برخی شرایط و مشخصات باشد تا بتوان به آن عنوان بهداشتی- مهندسی اطلاق نمود و تنها استفاده از این واژه نمی تواند تغییر و تأثیری در بهداشت و سلامت به همراه داشته باشد.
نکات مهم و حائز اهمیتی که لازم است در طراحی لندفیل بهداشتی- مهندسی در نظر گرفته شود، شامل موارد زیر خواهد بود:
• زیرسازی کف لندفیل و کاهش میزان نفوذپذیری هیدرولیکی با استفاده از دانه­بندی متناسب
• لایه بندی مناسب و متناسب با نوع کاربری لندفیل (GCL، ژئوممبرین، ژئو تکستایل، ژئونت و...)
• سیستم جمع آوری و انتقال شیرابه لندفیل و آب حاصل از بارندگی
• سلول بندی مناسب و ارائه برنامه دفن بر اساس ریسک
• سیستم جمع آوری گاز تولید شده
• برنامه مناسب پایش لندفیل


ما آماده ایم تا دانش فنی متخصصان خود را در زمینه طراحی انواع لندفیل با کلاس های مورد نیاز مشتریان را در تمام نقاط کشور اجرا نماییم. هدف ما ارتقاء سلامت و بهداشت افراد و محیط زیست در مقابل اثرات بالقوه مضر ناشی از پسماندها و آلاینده ها خواهد بود.